Door Technische Unie
Het nieuwbouwpand van Vredo Dodewaard biedt ruimte aan onder andere de verkoop-, assemblage- en serviceafdelingen. Installateur Sterk Elektrotechniek werd ingeschakeld voor de engineering en installatie van elektra. Voor het lichtplan en het stroomlijnen van de samenwerking met leveranciers, werd lichtadviseur Ferry Brouwer van Technische Unie betrokken.
Lichtplan
Niels van de Scheur, mede-eigenaar en projectleider elektrotechniek van Sterk: “Samen met de opdrachtgever hebben wij eerst hun wensen in kaart gebracht. Hierna hebben wij het plan voor het pand opgesteld voor onder andere domotica, beveiliging, bekabeling, zonne-energie en verlichting. Om overzicht te houden hebben we het lichtplan uitbesteed aan Technische Unie.”
Niet in je eigen schaduw werken
Ferry Brouwer, lichtadviseur bij Technische Unie: “Het nieuwe pand biedt ruimte aan verschillende functionaliteiten zoals de verkoop, assemblage en service van landbouwmachines. Iedere ruimte stelt andere eisen. Per ruimte is er gezocht naar de best passende én meest duurzame verlichtingsoplossing.
Voor de 125 meter lange assemblagelijn zocht Vredo naar een verlichtingsoplossing die een consistente 1.000 lux behaald. Door te kiezen voor lichtlijnen met de juiste armaturen in combinatie met de hoogte van de werkplaats, is een goede lichtverdeling ontstaan. Monteurs beschikken nu over de juiste hoeveelheid verlichting en hoeven niet in hun eigen schaduw te werken. Naast een lichtplan is er ook een noodverlichtingsplan opgesteld.”
Flexibiliteit en expertise
Naast de inschakelspanning moesten de nieuwe armaturen ook fysiek op het bestaande systeem kunnen worden aangesloten. Dat kon vrij eenvoudig. Het aansluitsnoer van het oude Trilux armatuur kon worden hergebruikt op het nieuwe armatuur. In overleg met Technische Unie is onderzocht hoe we deze aansluitsnoeren in het vervangingstraject zo efficiënt mogelijk konden hergebruiken. Door het hergebruiken van deze aansluitsnoeren hebben we enorm kunnen besparen op kosten voor Isala en uiteraard ook belangrijk voor het milieu.”

Daglichtregeling
Ferry Brouwer: “Om de verlichting nog duurzamer te maken, is er bewust gekozen voor dimbare armaturen. Zodra er veel licht van buiten binnenkomt, wordt de verlichting automatisch gedimd om energie te besparen. Naast deze daglichtregeling zijn veel ruimtes voorzien van bewegingssensoren. En gaat de verlichting in het hele pand automatisch uit wanneer je het alarm inschakelt.”
Lichtadvies voor uw project?
Ook lichtadvies nodig voor uw project? Neem contact op met één van .