Brouwerij vorige eigenaar Erwin de Wit realiseerde zich niet hoeveel energie hij zou besparen door alleen de isolatie te vervangen. Dankzij de ThermaSmart PRO-oplossing verdwenen de condensatieproblemen en steeg de energie-efficiëntie, wat een duurzamere toekomst garandeert.
Stadsbrouwerij Jongens van de Wit: Een duurzame oplossing met ThermaSmart PRO
Een duurzame oplossing met ThermaSmart PRO
De brouwerij werd opgericht in 2016, 9 jaar geleden, en het eerste brouwsel werd begin 2017 gemaakt. De bieren van Jongens van de Wit zijn uniek omdat ze ter plekke worden gebrouwen. Als ondernemer stond Erwin de Wit voor verschillende uitdagingen, zoals belastingen, personeel en vooral duurzaamheid.
Om de energie-efficiëntie te verbeteren, besloot de brouwerij haar elastomere isolatie te vervangen door het innovatieve ThermaSmart Pro. Dit geavanceerde isolatiemateriaal bood superieure thermische prestaties, duurzaamheid en vochtbestendigheid. Het streven van de brouwerij naar duurzaamheid en kostenbesparingen leidde tot een naadloze overgang, met optimale isolatie en een groenere toekomst voor hun activiteiten.
Doelen
Dit project kwam voort uit de behoefte van de brouwerij om condensatie te voorkomen en energieverlies te minimaliseren. De isolatie die ze daarvoor gebruikten, lekte en nam daardoor vocht op. De vorige eigenaar was op zoek naar alternatieven die een definitieve oplossing konden bieden voor deze ongemakken. ThermaSmartPRO was hiervoor de belangrijkste oplossing.
Projectproces
Het projectproces begon met een grondige beoordeling van de bestaande isolatie en de identificatie van gebieden met slechte isolatie en condensatieproblemen. Er werden gedetailleerde metingen en analyses uitgevoerd om de juiste hoeveelheid ThermaSmartPro-isolatie te bepalen. De elastomere isolatie werd met succes vervangen door de ThermaSmartPro-oplossing.
Resultaten
De brouwerij heeft niet langer last van condensatieproblemen, waardoor de productkwaliteit en de betrouwbaarheid van het systeem gewaarborgd zijn. Bovendien werd er minstens 25% energie bespaard. Tijdens een inspectie door het milieuagentschap konden ze niet geloven hoe weinig energie de brouwerij verbruikte. Ze waren pas overtuigd toen ze de foto’s zagen waarop de oude en nieuwe situatie van de isolatie werden vergeleken.
“We hebben geen last meer van condensatieproblemen en hebben veel energie bespaard sinds ThermaSmart Pro 6 jaar geleden werd geïnstalleerd. Ik zou Thermaflex zeker aanbevelen aan mijn collega-brouwers.” Erwin de Wit, 2022