Waarom wachten? Wilo heeft verschillende pompsystemen voor regenwaterhergebruik

Waarom wachten? Wilo heeft verschillende pompsystemen voor regenwaterhergebruik

We willen wel verduurzamen, maar het moet ook allemaal goed werken. Die zin hoort u steeds vaker in de bouw en utiliteit. Installateurs, adviseurs en gebouweigenaren weten dat het anders moet. Minder energie, minder uitstoot… en steeds vaker: minder drinkwaterverspilling.

De druk op drinkwatervoorziening neemt toe en in de utiliteit worden aanvragen voor nieuwe drinkwateraansluitingen steeds vaker kritisch bekeken. Het watergebruik in utiliteitsgebouwen blijft namelijk hoog.
 
Niet alleen voor het handenwassen of drinken, maar juist voor toepassingen waarbij drinkwaterkwaliteit helemaal niet nodig is. Denk aan toiletten en schoonmaak. Of het besproeien van groen rondom een pand.

Daar zitten mogelijkheden

Want terwijl de urgentie groeit, blijven veel projecten hangen in plannen en ambities. “Dat pakken we later wel op.”. Of: “Als het verplicht wordt, dan kijken we ernaar.”. Maar wie vaker bouwt of renoveert, weet ook: wat we niet direct meenemen, wordt vaak later een uitdaging.

Daarom ontwikkelde Wilo de Wilo-RainSystem series

Met de Wilo-RainSystem AF 150 en Wilo-Rainsystem AF 400 series maakt Wilo regenwaterhergebruik eenvoudig toepasbaar binnen moderne installaties in de utiliteit.

Wilo-RainSystem AF 150

  • Inclusief zelfaanzuigende pomp met IE2-efficiëntie

  • Met een buffertank van 150 liter

  • Goed voor middelgrote gebouwen, zoals scholen en kantoren

Wilo-RainSystem AF 400

  • Inclusief dubbele pompen met IE3-efficiëntie

  • Met een buffertank van 400 liter

  • Goed voor grotere toepassingen, zoals in zorggebouwen en industrie

Beide systemen zijn modulair opgebouwd, vooraf getest en snel te installeren. Perfect voor projecten waarin tempo, overzicht en betrouwbaarheid belangrijk zijn.

Van plan naar praktijk: Staal-Kade, Amsterdam

In het kantorencomplex Staal-Kade werd die stap al gezet. Daar staat regenwaterhergebruik niet in de toekomstplannen, maar is het al een vast onderdeel van de techniek in het gebouw.

Met de Wilo-RainSystem AF 400 wordt regenwater ingezet voor onder andere toiletspoeling. Het resultaat van het regenwaterhergebruik is tot wel 50 procent minder drinkwaterverbruik.

Maar de impact gaat verder. Regenwaterhergebruik draagt bij aan de BREEAM Outstanding-certificering van het gebouw en ondersteunt de duurzaamheidsdoelen van de organisaties.

En misschien nog wel belangrijker: het project bewijst wat er nu al mogelijk is.

Want waar draait het om in de utiliteitsbouw?

Oplossingen die niet alleen duurzaam en toekomstgericht zijn op papier, maar ook betrouwbaar werken in de praktijk. De vraag is volgens Wilo ook niet of regenwaterhergebruik relevant wordt. De vraag is: denken we samen vooruit… of wachten we tot het moet? 
 
Ontdek nu meer over de series regenwaterinstallaties van Wilo in ons productassortiment.

Ontdek ons productassortiment

Bezoek onze webshop voor meer informatie over de prijs en de voorraden.