
Energie-efficiënte en veilige ESYLUX DALI-2 verlichtingssturing voor hoogbouwmagazijnen
Energie-efficiënte en veilige ESYLUX DALI-2 verlichtingssturing voor hoogbouwmagazijnen
Een DALI-lichtregelsysteem maakt het mogelijk armaturen en lichtgroepen afzonderlijk te adresseren en te regelen. Met DALI-2 is bovendien gewaarborgd dat DALI-2 gecertificeerde apparaten van verschillende fabrikanten met elkaar kunnen samenwerken. Een DALI-2 lichtregelsysteem zorgt zo niet alleen voor optimale lichtomstandigheden, maar biedt gebruikers een hoge mate van comfort door de automatisering en verbetert eveneens de energie-efficiëntie in het gebouw.
DALI-2 oplossingen van ESYLUX zijn gebaseerd op een eenvoudig, maar effectief concept. De regeleenheid (APC = Application Controller) is geïntegreerd in een APC-aanwezigheidssensor of APC DIN-railmodule en kan max. 64 voorschakelapparaten in max. 16 lichtgroepen aansturen. BMS-aanwezigheidssensoren (BMS = Building Management System) zijn onmisbaar als aanvullende invoerapparaten in het DALI-2 systeem. Ze leveren informatie over aanwezigheid en helderheid in hun verlichtingsgroep aan de controller, aan de hand waarvan de individuele regeling van alle lichtgroepen plaatsvindt.
MD-C 360/40 BMS warehouse DALI-2
De BMS warehouse-bewegingsmelder van ESYLUX biedt een DALI-2 oplossing voor plaatsing op hogere hoogtes. De warehouse-bewegingsmelder kan tot op 18 m hoogte geïnstalleerd worden en heeft (bij een zijdelingse benadering) een maximaal detectiebereik van Ø 40 m. De melder zendt informatie betreffende aanwezigheid en lichtmeting naar de DALI-2 controller in het verlichtingssysteem, die de verlichtingsregeling aanstuurt.
Als DALI-2 controller kan een ESYLUX APC-aanwezigheidssensor of APC DIN-railmodule worden gebruikt, maar de aansturing kan ook plaatsvinden via een centraal bediend DALI-2 gebouwbeheersysteem van derden, zoals Siemens, Helvar, Beckhoff of WAGO.

In onderstaand voorbeeld is een SMARTCONTROLLER APC-DIN-railmodule toegepast, welke b.v. in de meterkast of aan de wand kan worden geplaatst. In het hoofdpad en in de stellingpaden zijn DALI-2 BMS warehouse-bewegingsmelders geïnstalleerd. Zodra een BMS-bewegingsmelder aanwezigheid in zijn gebied waarneemt, voert deze een lichtmeting uit en stuurt betreffende informatie naar de SMARTCONTROLLER, welke de verlichting regelt.

Door de behoeftegestuurde verlichtingsregeling per stellingpad is een hoge energie-efficiëntie te realiseren. Een oriëntatieverlichting of zwermfunctie kunnen worden geconfigureerd voor extra veiligheid bij het betreden van de stellingpaden.
De BMS warehouse-bewegingsmelder is voorzien van 2 potentiaalvrije ingangen voor conventionele schakelaars of push buttons. Hiermee kan de verlichting handmatig worden bediend of kunnen voor bepaalde werksituaties scènes worden opgeroepen. Ook kunnen schakelcommando´s vanuit een centraal gebouwbeheersysteem, alarm- of brandmeldsysteem worden overgenomen, zoals b.v. het inschakelen of laten knipperen van de verlichting bij een alarm.
De bewegingsmelders zijn leverbaar in de kleuren wit en zwart en optioneel ook in een opbouwuitvoering. Als accessoire is een beschermkorf leverbaar.
Configuratie via de ESY-app
DALI-2 systemen van ESYLUX kunnen worden opgestart in Broadcast-modus en vervolgens met de ESY-app worden geconfigureerd. Dankzij de bidirectionele communicatie via de Bluetooth-module in de APC-regeleenheid kan de configuratie ook direct worden uitgelezen.
Systeemuitbreidingen
Indien de DALI-2 lijn van 300 m niet toereikend is, dan kan deze met een repeater nog eens 300 m verlengd worden. DALI-2 biedt max. 64 adressen voor voorschakelapparatuur. Een expander kan gebruikt worden indien er meer voorschakelapparaten geïntegreerd dienen te worden.
Ontdek ons productassortiment
Bezoek onze webshop voor meer informatie over de prijs en de voorraden.



