ROSE behuizingen: bouwsteen voor de energietransitie

ROSE behuizingen: bouwsteen voor de energietransitie

Behuizingen van ROSE beschermen de besturingstechnologie van de waterstofinfrastructuur. Waterstof speelt een sleutelrol in de klimaatneutrale industrie van de toekomst. Bij de aanleg van de benodigde infrastructuur is de bescherming van besturingselektronica van bijzonder belang. ROSE Systemtechnik GmbH rust wereldwijd elektrolyse-installaties en pijpleidingen uit met explosieveilige behuizingen.

Het bedrijf uit Duitsland produceert al tientallen jaren Ex-behuizingen voor de chemische, petrochemische, olie- en gasindustrie. Alle behuizingen voor deze toepassingen voldoen aan de eisen van de ATEX- en IECEx-richtlijnen voor Ex-zones 1 en 2 voor bescherming tegen gasexplosies en zones 21 en 22 voor bescherming tegen stofexplosies. Bovendien zijn de Ex-behuizingen goedgekeurd voor gebruik in de VS (UL), het VK (UKCA), Brazilië (INMETRO), Zuid-Afrika (Explolabs) en China (CCC).

ROSE vervaardigt zijn explosieveilige behuizingssystemen uit aluminium, polyester en roestvrij staal. Afhankelijk van de toepassing en het gebruiksgebied zijn de behuizingen verkrijgbaar met verschillende beveiligingsconcepten (ontstekingsbeveiligingsklassen). Het assortiment omvat varianten van intrinsiek veilige behuizingen (Ex i) tot drukvaste behuizingen (Ex d) uit de EJB-, IJB-, GUB- en TBE-series.

Behuizingssystemen van ROSE beschermen onder andere de besturingstechniek van gaszuiveraars, gaskoelers, gascompressoren en waterbehandelingssystemen in de waterstofindustrie. De ATEX-behuizingen zijn verkrijgbaar in verschillende soorten ontstekingsbeveiliging, zoals Ex e, Ex i en Ex d. Bij Ex e- en Ex i-behuizingen zijn de componenten zo ontworpen dat het ontstaan van vonken wordt voorkomen. Ex d-behuizingen zijn voorzien van een vlamdichte inkapseling: deze zorgt ervoor dat een explosie binnenin de behuizing zich niet naar buiten kan verspreiden. Vonken, vlammen en hete gassen worden bovendien via een vlamweg zodanig afgekoeld dat ze een potentieel explosieve atmosfeer in de omgeving niet meer kunnen ontsteken.

Aangezien Ex d-behuizingen al een zeer hoge explosiebeveiliging bieden, is het toegestaan om daarin standaardcomponenten zonder Ex-certificering te gebruiken. Gebruikers kunnen dus kiezen uit het volledige assortiment automatiseringscomponenten dat op de markt verkrijgbaar is.

Ontdek ons productassortiment

Bezoek onze webshop voor meer informatie over de prijs en de voorraden.